Hezká dovolená Když už se vydáme třeba jednou za rok na dovolenou, tak jistě chceme, aby vzhledem k financím, které do ní vložíme stála za to. Oblíbenou destinací je mnohdy nějaké teplé moře, protože je to hezké prostředí ke skvělému odpočinku. Dá se zde totiž užívat si radovánek ve vodě a následně relaxovat na pláži, […]
Již před deseti lety a dříve varovali experti před přílišným užíváním internetu. A to bylo ještě předtím, než na řadu přišly sociální sítě a začal skutečný boom přilepených obličejů na obrazovky. JE pravda, že tato problematika vyvstane hlavně co se týče mladší generace a hraní počítačových her. Herní průmysl zažívá úplnou inflaci a herní společnosti plivou tituly jeden za druhým a hladoví uživatelé se nemůžou dočkat. Nejsou to však jen hry, které nás drží na internetu, jsou to především sociální sítě, které se už staly neodlučitelnou součástí našich každodenních životů a zkrátka si bez nich nedokážeme představit celý den. Je pravda, že občas si dáme „pohov“ a schováme se někde na hory, ale tam nás opět popadne nepředstavitelná tužba popadnout telefon a probrouzdat to, co kdyby náhodou někdo něco chtěl nebo napsal?
Internet doslova pohltil každý aspekt našeho života, pomalu si bez něj nedokážeme už ani nakoupit. Je pravda, že internet dává každému člověku neomezeně možností, jak trávit svůj volný čas. Jenže problém nastává tehdy, pokud si vytváříme volný čas, abychom jej mohli trávit online.
Přední psychologové a sociologové tento „celospolečenský stav“ připisují několikero faktorům. Nejčastějším je nuda. Člověk se čím dál tím víc nudí a potřebuje neustále něco dělat a vymýšlet. A není to jen večer nebo ráno, člověk se už nudí i v práci nebo na svatbě. Nuda, to je ten pravý neduh společnosti. Dříve prostě na zbytečné věci nebyl čas, jak ale společnost vyspívala, měla více jídla, práce byla čím dál více snadnější, najednou člověk přišel na to, že má spoustu času. Tento přebytek se snaží vyplnit právě touto přenosnou zábavou, a tak se neustále upíná někde do virtuálního světa, kde to „skutečně žije“, ať už je to, jakkoliv do očí bijící, oxymorón.
Dalším faktorem je poté přirozená socializace jedince, chtíč vidět a být viděn. Ať už je to tužba sledovat, co dělají naši oblíbení herci nebo zpěváci nebo naopak potřeba se neustále zviditelňovat a poukazovat na svůj perfektní život (který je však v mnohých případech pouhou iluzí) skrze sociální sítě a vytvářet tak lepší personu ze sebe sama.
I když je to velmi smutné, ironické je to, že na to poukazuje hlavně internetový článek. Ale jestli si myslíte, že noviny nebo časopis není to samé, tak je to to samé, akorát offline.